związki chemii do szaf bezpieczeństwa

Szafa na chemikalia dla ochrony ludzi oraz środowiska

Substancje chemiczne mogą stanowić realne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Dodatkowo, niekontrolowane przedostanie się agresywnych chemikaliów do środowiska to ryzyko katastrofy ekologicznej. Stąd też zarówno dla bezpieczeństwa – ludzi i środowiska naturalnego – jak i dla zachowania obowiązujących w tym zakresie regulacji prawnych, dla przechowywania, czy magazynowania substancji chemicznych konieczne jest specjalistyczne wyposażenie. Jeśli w swoim miejscu pracy składujesz rozpuszczalniki, oleje, kwasy, odczynniki chemiczne, substancje żrące, czy inne agresywne chemikalia, profesjonalna szafa na chemię jest kluczowym elementem wyposażenia, po które powinieneś sięgnąć.

Profesjonalne szafy na chemikalia dopasowane do konkretnych potrzeb

chemikaliaWybierając szafy na chemię warto rozpocząć od określenia substancji, które będą magazynowane. Wykorzystujemy do tego klasyfikację GHS (Globalny Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów), która wskaże nam, jakie substancje chemiczne możemy przechowywać razem, a jakie wymagają oddzielnych rozwiązań. Chodzi tutaj o niekompatybilność chemiczną substancji. Wybrane chemikalia przechowywane razem mogą bowiem wchodzić ze sobą w reakcję stanowiącą dodatkowe źródło zagrożenia.

Wybór szafy na chemikalia to jednak nie tylko kwestia zweryfikowania kompatybilności chemicznej przechowywanych substancji. Konkretne rozwiązanie można precyzyjnie dopasować do indywidualnych warunków i potrzeb. Rozmiary szafy na chemię, jej wyposażenie (m.in. ilość półek, dodatkowy system filtracji neutralizujący opary), czy też rodzaj zabezpieczeń chroniących przed osobami postronnymi, to tylko wybrane elementy, które możesz elastycznie dostosować do rodzaju przechowywanych chemikaliów i warunków pomieszczeń, w których stanie szafa na substancje chemiczne.

Czym powinna się wyróżniać szafa na chemię?

chemikaliaSpecjalistyczna szafa na substancje chemiczne to gwarancja bezpieczeństwa i niezawodnej ochrony – ludzi i środowiska. Dlatego wybierając szafy na chemię należy sięgać jedynie po profesjonalne rozwiązania dedykowane właśnie przechowywaniu chemikaliów.
Profesjonalne szafy na substancje chemiczne posiadają odpowiednią budowę i wyposażenie. Będą to m.in.:
  • wykonane z tworzywa sztucznego tacki ociekowe o odpowiedniej pojemności (20 litrów)
  • specjalne, ochronne powłoki ścian wewnętrznych szafy, zabezpieczające przed korozją
  • dodatkowe systemy wentylacji z elementami filtrowentylacyjnymi dla neutralizacji oparów
  • waga i konstrukcja uniemożliwiające przewrócenie się szafy, niezależnie od sposobu przechowywania w niej substancji
  • systemowe, automatyczne zamknięcie w sytuacji wystąpienia pożaru.
Najlepsze rozwiązania w tym zakresie wykonane są ze specjalnych nieiskrzących kompozytów, które nie korodują i nie wchodzą w reakcje chemiczne z oparami ulatniającymi się wewnątrz szaf. Wybór profesjonalnej szafy na chemikalia to również pewność, że wyposażenie będzie nam służyło w perfekcyjnym stanie przez lata. Zakup takiej szafy to po prostu inwestycja, która się opłaca.

Certyfikowane szafy na substancje chemiczne

Wybierając szafy na substancje chemiczne upewnij się, że wybierasz ofertę renomowanego, sprawdzonego producenta. To pewność, że wyposażenie spełniać będzie określone przepisami standardy i normy bezpieczeństwa. Profesjonalna, certyfikowana w zakresie bezpieczeństwa przez niezależne instytucje Szafa na chemikalia jest nie tylko niezawodna, ale również stanowi wyposażenie bezpieczne i wygodne w obsłudze dla użytkowników.